Časté otázky
- Je možné si brýle osobně vyzkoušet?
- Můžu si vyzkoušet brýle virtuálně na internetu?
- Jaká brýlová skla dodáváte?
- Zabrousíte mi skla do mých vlastních obrub?
- Mohu si u vás pořídit do brýlí sluneční nebo samozabarvovací čočky?
- Dodáváte i na Slovensko?
- Chci brýle bez dioptrií jako doplněk. Vyrobíte mi je?
- Čím se vaše dioptrické brýle liší od „hotovek“, které si můžu koupit v tržnici?
- Antireflexní úprava. Jaké výhody mi přinese jejich používání?
- Potřebuji brýle na dálku a vím, že mám 3,5 dioptrie. Mám zadat hodnotu + (plus), nebo - (mínus)?
- Jaké údaje z předpisu potřebujete?
- Jak změřit vzdálenost zornic (PD)?
Ano, brýle si můžete vyzkoušet v našich kamenných optikách. Dále výběr cca 140 nejprodávanějších modelů si můžete vyzkoušet v síti optiscontů u očních lékařů. Zde najdete kontakty na naše pobočky.
Brýle si můžete vyzkoušet pomocí našeho speciálního softwaru vyvinutého pro náš eshop. Jednoduše nahrajete fotku, kde jste vyfoceni čelem a vyberete si obrubu. Pak už jenom vzájemným zvětšováním a zmenšováním „nasadíte“ brýle na obličej.
Pokud si chcete brýle vyzkoušet osobně, navštivte některou z našich kamenných optik nebo optiscontů.
Do našich brýlí zabrušujeme plastové tvrzené čočky od renomovaných světových výrobců (např. Hoya). Plastové čočky mnohem lépe zabraňují pronikání UV záření do oka, jsou méně náchylné na rozbití oproti minerálním (skleněným) čočkám. Na druhou stranu jsou měkčí, a proto se upravují tvrzením. Všechny naše brýle jsou dodávány s tvrzenými čočkami. Přehled cen našich brýlových čoček.
Ano, ale pouze v našich kamenných optikách. Cena za zábrus je 200 Kč, v případě vrtaných brýlí (bez obroučky) je cena 500 Kč. Cena za pár základních skel je 400 Kč.
Ano. Můžete si do svých brýlí objednat hnědé nebo černé čočky proti slunci. Čočky mají 85% zatmavení a samozřejmostí je kvalitní UV filtr. Pozn: Tyto čočky se dodávají v užším dioptrickém rozsahu než u běžných čoček. Zjednodušeně řečeno, součet absolutních hodnot dioptrií a cylindru musí být nižší než 5. (Např. pokud máte -4,5 dpt, cylindr musí být max. -0,5 dpt).
Objednat si můžete také samozabarvovací hnědé a černé čočky. Tyto čočky reagují na světelné podmínky a podle intenzity slunečního záření se zabarvují. Zabarvují se cca od 14% do 65% při teplotě 23 stupňů. Čím je tepleji, tím pomaleji se zabarvují, v zimě na horách jsou nejtmavší. Obsahují 100% uv filtr a index lomu mají 1,5. Pozn: Tyto čočky se dodávají v užším dioptrickém rozsahu než u běžných čoček. Zjednodušeně řečeno, součet absolutních hodnot dioptrií a cylindru musí být nižší než 4. (Např. pokud máte -3,5 dpt, cylindr musí být max. -0,5 dpt). Silnější čočky je možno objednat, ale příplatek je navíc 1 200,- Kč.
Dále dodáváme také samozabarvovací čočky Transitions i ve ztenčeném provedení.
Více najdete v ceníku brýlových čoček.
Ano. Pro objednávku použijte náš web www.okuliare.sk.
Ano, samozřejmě. V tomto případě vybrete při volbě skel volbu "Nedioptrické. Nedioptrická skla se do brýlí také zabrušují, takže cena je stejná jako za brýle dioptrické.
Zhotovujeme brýle na zakázku přesně podle vašeho receptu a podle vzdálenosti vašich zornic (PD).
Antireflexní vrstva se dříve používala pouze v dalekohledech a jiných komplikovanějších optických soustavách, kde bylo její použití nezbytné z hlediska prostupnosti světla. Každá optická plocha, která má propouštět světlo, se ve skutečnosti chová i trochu jako zrcadlo a část světla odráží. Tomu antireflexní vrstva zabraňuje, a tím umožňuje světlu lépe procházet a uživateli lépe vidět. Její praktická výhoda je v tom, že nositel brýlí není rušen reflexy z vnitřní strany čočky a to jak venku, tak i při umělém osvětlení. Dále pak zamezuje i vnějším reflexům (skla se tolik nelesknou a vám je vidět lépe do očí). Antireflexní vrstvu oceníte nejvíce při řízení automobilu, kde k vám světlo přichází jak zepředu (protijedoucí auta) tak i zezadu (auta jedoucí za vámi) a dokonce i ze stran a seshora (pouliční osvětlení a jiná světla). Avšak své uplatnění najde i v interiérech a to všude tam, kde je instalováno umělé osvětlení.
To není zdaleka tak jednoduché. Existuje hodně rozšířená chybná domněnka, že na dálku mají brýle vždy mínus a do blízka plus. Pravda je ale taková, že na dálku i do blízka mohou býti hodnoty jak plusové, tak i mínusové. Záleží na tom, jakou oční vadu máte. Pokud trpíte myopií (česky krátrozrakost), znamená to, že máte příliš dlouhé oko, a tudíž budete potřebovat pro korekci rozptylné čočky (mínusové). Pokud trpíte hypermetropií (česky dalekozrakost), znamená to, že máte oko krátké a pro korekci potřebujete čočky spojné (plusové). Na znaménku tedy hodně záleží a je nutné ho přečíst z předpisu.